Vyber jazyk / Choose a language

Když se sny začnou plnit

30. listopadu 2016 v 20:06
Všechno to začalo snem, jedním velkým snem, malý holky, která chtěla vyletět z hnízda a objevovat svět!

Myslím, že to bylo v sedmé třídě, na základní škole, kdy mě to popadla ta myšlenka - přestěhovat se a studovat v zahraničí. Dobrodružství, poznat nepoznané, učit se novým věcem a poznat nové lidi - nové přátelé. Samozřejmě v té době to byla pouze myšlenka a sen, který se zdál pro mě nedosažitelným. Vždyť mi bylo 13! Ale jak čas běžel, já se začala více soustředit na cizí jazyky - angličtina, němčina a mě stále nedosažitelná finština. Roky se míjely, dodělala jsem základní školu, nastoupila na střední a můj sen stále sílil. Touha odcestovat byla stále silnější. Celé večery jsem byla schopná brouzdat po internetu a hledat možnosti, jak to udělat. Brigáda? Au-pair? Studium?! … A studium samozřejmě vyhrálo! Vždyť se říká, že čas strávený na vysoké škole, je jeden z nejlepších v životě!


A pak se sny začaly přibližovat a pomalu stávat realitou. Vybrat univerzitu, rozvážně vybrat obor, vyplnit přihlášku, sepsat motivační dopis, vyřídit několik dokumentů a vydělat si peníze do začátku, a hlavně ÚSPĚŠNĚ ODMATUROVAT!!!


Po nad očekávání dobrém ukončení studia na střední škole začali mé nejdelší prázdniny, čas kdy by si člověk měl užívat, ale ne, já celé prázdniny strávila v práci! Pro plno lidí nuda, ale já, já jsem si to náramně užila!!! Vozit se po Evropě a dostávat za to zaplaceno? Proč ne, haha. (Práce stewardky mi neskutečně chybí!) Vydělala jsem si něco málo do začátku a na začátku září, přesněji 9. Září 2016 jsem nasedla poprvé v mém životě do letadla a vydala se na cestu do mnou vždy obdivované a milované Velké Británie, s cílovou stanicí Wales - Treforest - University of South Wales!
Po dlouhé přemlouvání sama sebe jsem se rozhodla založit si blog a sdílet své dobrodružství a popřípadě motivovat další 'Malý holky' nebo 'Malý kluky', aby si splnili svůj sen!K naleznutí zde budou příběhy, fotografie nebo třeba postřehy z každodenního života ve Velké Británie, kde můžete zapomenout na 'Ahoj, jak se máš?' a spokojit s pouhým 'Alright mate?'. Nebo také vydařené a méně (katastrofální) vydařené pokusy o vaření. Postupem času se zde mohou objevit i krátká videa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama